Google
Телефон
моб.
098 814 30 14Телефон
моб.
067 208 82 68

Купівля квартири погашенням облігацій

10.03.2013

купівля квартири

Купівля квартири погашенням облігацій є одним із способів придбати квартиру в новобудові. Цей спосіб полягає у придбанні облігацій в забудовника чи фірми-інвестора з подальшим погашенням цих облігацій квадратними метрами квартири. Облігації, які купуються мають спеціальний статус цільових облігацій. Підприємство, яке продає такі облігації визначає еквівалент облігації до площі квартири, наприклад, одна облігація вартістю 70 грн. відповідає 0,01м кв площі у квартирі.  Облігації такого виду можуть видаватись лише тими підприємствами, які мають право відповідно до законодавства виконувати функції замовника будівництва об’єкта нерухомості, або уклали договір участі у будівництві житла з власником чи орендарем земельної ділянки на якій буде розташовано об’єкт будівництва.
Фактично, коли підприємство випускає цільові облігації, які хоче забезпечувати житловою площею в об’єкті нерухомості, то воно повинне мати докази того, що у них є можливість для будівництва об’єкту нерухомості на тій земельній ділянці, де планується розташування будинку.

Які гарантії того, що підприємство забудовник погасить облігації?
Це питання мало би виникати у кожного, хто купує такі облігації. Перш за все, коли купуєте облігації варто звертати увагу на фінансову та операційну діяльність підприємства. З’ясувати, які об’єкти будівництва побудовано цим підприємством, чи здані попередні об’єкти будівництва в строк.
Інформацію щодо фінансової та господарської діяльності підприємства, яке видає облігації можна отримати на Інтернет-порталі www.smida.gov.ua, на якому містяться дані про емітентів цінних паперів, зокрема, аудиторські висновки по діяльності підприємства, строки розміщення облігацій, їх вартість, дата погашення тощо.

Фактично, купівля квартири через облігації є одним з двох способів купівлі житла на первинному ринку. Другим способом купівлі житла у новобудові, крім купівлі облігацій, є купівля квартири через Фонд фінансування будівництва.

Відповісти

Практичні поради

    Google+