Google
Телефон
моб.
098 814 30 14Телефон
моб.
067 208 82 68

Купівля квартири через Фонд фінансування будівництва

10.03.2013

фонд фінансування будівництва

фонд фінансування будівництва

Купівля квартири через Фонд фінансування будівництва, або через Фонд операцій з нерухомістю, на сьогоднішній день є найпрозорішим і найнадійнішим шляхом придбати квартиру в новобудові, тобто на первинному ринку.
Діяльність таких фондів регулююється Законом України “Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю”.
Схема роботи фонду виглядає наступним чином: клієнти, які хочуть придбати квартиру виступають в ролі інвесторів і власними (або отриманими в кредит) коштами формують спеціальний грошовий фонд (Фонд фінансування будівництва або Фонд операцій з нерухомістю). Для цього вони укладають договір про участь у Фонді фінансування будувництва з Управителем. Управителем може бути фінансова установа, яка отримала спеціальну ліцензію на таку діяльність і статутний фонд якої складає не менше одного мільйона євро. Тобто, гарантії повернення вкладів, як бачимо, забезпечуються за рахунок значного статутного фонду Управителя.
Управитель, в свою чергу, укладає договір із Забудовником, який і будуватиме об’єкт нерухомості. Коли Ви укладаєте договір про участь у фонді фінансування будівництва Ви маєте право отримати інформацію про управителя, наявність в нього відповідної ліцензії, інформацію про забудовника та наявність в нього відповідної ліцензії на будівництво, а також обов’язково отримати правила участі у Фонді фінансування будівництва, де чітко будуть прописані Ваші права та обов’язки.
Не виключено, що самостійно Вам буде важко розібратись у цих нормативних документах, тому рекомендую Вам звернутись до адвоката для того щоб мінімізувати Ваші ризики при купівлі квартири. Адвокат зможе проаналізувавши надані Вами документи, звернути Вашу увагу на основні юридичні моменти та ризики, які там є. Юридичний аналіз договорів купівлі-продажу кваритири та Правил участі у фонді фінансування будівництва, а також інших схем придбання нерухомості адвокатом займає не багато часу, коштує не дорого та дозволяє Вам в подальшому зберегти Ваші кошти. Детальніше про аналіз договору купівлі квартири через фонд фінансування будівництва пропонує АБ “Кульчицький та Пратнери”.

Відповісти

Практичні поради

    Google+