Google
Телефон
моб.
098 814 30 14Телефон
моб.
067 208 82 68

Як повернути борг?

05.05.2012

Кульчицький Олександр СергійовичЯк повернути борг за цивільно-правовими угодами і борговими розписками?

Якщо Ви не знаєте як повернути кошти, які Ви позичили в борг,  то Вам слід звернутись до кваліфікованого юриста чи адвоката, який допоможе Вам це зробити швидко та ефективно.  Повернення боргів чи не найпопулярніша проблема в Україні: безліч громадян, підприємців, суддів та адвокатів щодня б’ються над питанням, як повернути гроші постраждалій стороні. Заборгованість може з’явитися у кого завгодно: у роботодавця перед його працівниками (наприклад, у випадку невиплати заробітної плати), у громадянина чи підприємця перед банком (у разі несплати кредиту), у юридичних та фізичних осіб один перед одним (у разі невиконання умов договору). При цьому, повертають борги далеко не всі.

У такому випадку перед постраждалою стороною постає питання, що робити: пробачити борг або стягнути його через суд? В залежності від ситуації, можна вибрати як той, так і інший варіант. І, на жаль, далеко не всі наважуються на судовий захист своїх прав, і причин для цього може бути безліч.

По-перше, деякі громадяни та навіть підприємці бояться “судитись”. Вони вважають, що звертатися до суду соромно і все потрібно вирішувати полюбовно. По-друге, у людей просто може не бути грошей на адвоката та судові витрати. І, по-третє, далеко не всі вірять у результативність подібних заходів. Адже,  якщо суд прийме рішення на користь постраждалої сторони, все одно немає ніякої гарантії того, що державний виконавець стягне з боржника всю необхідну суму.

І, тим не менш, далеко не всі песимістичні в своїх прогнозах. Багато людей відстоюють свої права в суді і стягують не тільки суму боргу, а й усі неустойки, пеню і судові витрати. І допомагають їм у цьому не тільки власна наполегливість, а й професійні юристи.

Отже, чим може допомогти адвокат в питанні стягнення заборгованості:

Юрист вивчить всі наявні у клієнта документи, оцінить ситуацію з точки зору закону і практики його застосування та надасть консультацію з приводу ймовірності позитивного результату справи.
Адвокат допоможе зібрати необхідні документи, свідчення і спробує стягнути кошти без звернення до суду, шляхом проведення досудових переговорів. Для цього адвокат складе необхідні претензії, скарги та заяви і направить їх у відповідні органи.
Також, юрист допоможе “оцінити” боржника, тобто скласти попередній звіт його фінансового стану. Якщо боржник знаходиться в складній економічній ситуації і не має в своєму розпорядженні грошових коштів, але має у власності майно, то адвокат може ініціювати банкрутство і таким чином стягнути борг. Це досить дієвий процес, хоча основним його недоліком є ​​те, що він вимагає багато часу. Але, з іншого боку, кредитор зможе бути впевненим в тому, що він отримає необхідну суму.
Якщо попередні переговори не допомогли, адвокат підготує позовну заяву, збере всі необхідні документи і направить їх до відповідного суду.
Юрист буде представляти інтереси клієнта на всіх етапах судочинства, до того моменту, поки не буде винесено судове рішення, і виконавча служба не почне стягувати суму заборгованості.

Якщо ви хочете стягнути борг, не втрачайте часу, не бійтеся звернутися за допомогою до адвоката. Адвокат у Львові Кульчицький Олександр допоможе Вам не тільки стягнути борг, а й повернути всі Ваші судові витрати.

Коментування закрито.

Практичні поради

    Google+