Google
Телефон
моб.
098 814 30 14Телефон
моб.
067 208 82 68

У винуватця ДТП відсутня цивілка. Що робити?

21.08.2012

У винуватця ДТП відсутня цивілка. Що робити? На превеликий подив зараз все ще досить часто зустрічаються випадки, коли у винуватця ДТП відсутня “цивілка” (інакше кажучи – поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів).  Запам’ятайте, якщо Ви раптом потрапили у ДТП, обо’вязково перепишіть особисті дані іншого учасника, а також з’ясуйте чи є у нього поліс цивільної відповідальності, якщо поліс є, то необхідно переписати його серію та номер, а також всі реквізити страхової компанії, яка його видавала, після чого звернутись за відшкодуванням у вказану страхову компанію.

Якщо у винуватця ДТП відсутня цивілка, тобто взагалі немає полісу ОЦВ, а у Вас такий поліс є, то у такому випадку “спрацьовує” Ваш поліс, але відшкодування у такому разі проводитиме не Ваша страхова компанія, а Моторно-транспортне страхове бюро України (МТСБУ).

Як відшкодувати шкоду через МТСБУ?

Для того, щоб отримати страхове відшкодування від Моторно-транспортного бюро України необхідно пройти певну юридичну процедуру, після чого, протягом трьох місяців шкода буде Вам відшкодована.

Щоб отримати відшкодування від МТСБУ, насамперед, слід підготувати та направити в МТСБУ заяву встановленого зразка, де вказуються обставини та учасники ДТП. МТСБУ перевіряє ці дані та “дає добро” на проведення оцінки завданих збитків та збір необхідних документів, які підтверджують факт настання страхового випадку та вину іншого учасника.

Після того, коли всі документи зібрані, вони надсилаються на адресу Моторно-транспортного страхового бюро, яке протягом трьох місяців здійснює виплату страхового відшкодування.

Якщо страхове відшкодування Ви бажаєте отримати “на руки”, тобто на Ваш банківський рахунок, то будьте готові, що у такому разі, сума страхвого відшкодування не буде включати 20% ПДВ, який сплачується лише у тому разі, коли ремонтні роботи проводяться на СТО, яке є платником ПДВ.

Підсумовуючи все вищевикладене можне зробити висновок, що чинним законодавством України передбачено можливість відшкодування шкоди у разі, якщо інший учасник ДТП (винуватець) немає полісу ОЦВ. Але страхове відшкодування Ви отримаєте лише у тому разі, якщо у Вас є діючий поліс, а також, якщо Ви чітко дотримаєтесь встановленої Законом процедури.

Адвокат Кульчицький Олександр Сергійович, який спеціалізується у справах по ДТП, надає правову допомогу  потерпілим також і у ситуаціях, коли у винуватця ДТП немає “цивілки”. Якщо Ви звертаєтесь до адвоката, Ви отримаєте повний юридичний супровід Вашої справи. Адвокат забезпечить підготовку звідповідної заяви, збір необхідних документів, оцінку завданої шкоди експертом-оцінювачем (представником МТСБУ) та, у разі необхідності, відшкодування моральних збитків та судових витрат.

Відповісти

Практичні поради

    Google+