Google
Телефон
моб.
098 814 30 14Телефон
моб.
067 208 82 68

Адвокат з житлових спорів

05.05.2012

Суперечки, що стосуються житлового права, особливо складні і неприємні. Адже, житло – це не тільки гроші, витрачені на його придбання і підтримку, а й особистий, інтимний куточок для кожної людини. Тому, будь-які неприємності пов’язані з будинком, безпосередньо відбиваються на приватному життя його мешканців. Саме коли виникають серйозні житлові спори, досвідчений адвокат у Львові з житлових спорів виявляється вкрай необхідним.

Житлові конфлікти дуже багатогранні і можуть стосуватися різних сфер нашого життя. Наприклад, можуть виникнути суперечки про встановлення порядку користування житловим приміщенням, що належить на праві власності або знаходяться в комунальній власності. Можуть з’явитися проблеми при переплануванні і перебудові житла, при переведенні приміщень у житловий або нежитловий фонд, при виникненні суперечок при розподілі будинку та виділенні частки в натурі. Проте, які би проблеми не виникли, значно розумніше, якщо їх вирішенням буде займатися кваліфікований адвокат: житлове питання – це занадто складна сфера, щоб пускати її на самоплив, діючи самостійно.

Житлові конфлікти, як і інші види спорів, мають дві сторони. Наприклад, одна сторона має бажання виселити особу з приміщення, а інша – бажає свої права захистити. Кожен громадянин може опинитись на місці як першої сторони, так і – другої.

 • Громадянин може бути виселений з квартири – визнаний таким, що втратив право користування житловим приміщенням.
 • Громадянин сам може виселити іншу особу з квартири, наприклад, колишнього члена своєї родини.

Тобто одна і та ж людина може опинитися в якості того кого виселяють і того, хто виселяє. Якою б не виявилася ситуація, захистити свої права Вам допоможе досвідчений адвокат, адже житлові справи для будь-якого громадянина мають величезну значимість, і професійний юрист допоможе вирішити їх якнайкраще.

Виселення без надання жилого приміщення

Виселення без надання жилого приміщення може бути засобом цивільно-правової відповідальності за порушення договору, закону, суб’єктивних прав інших осіб.

Таке виселення може настати у разі:

 • руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає;
 • використання житла наймачем або особами, за дії яких він відповідає, не за призначенням;
 • систематичного порушення наймачем або особами, за дії яких він відповідає, прав та інтересів сусідів;
 • незаконного зайняття жилого приміщення;
 • визнання ордера на жиле приміщення недійсним внаслідок неправомірних дій осіб, які одержали ордер.

Тобто, якщо людина з якихось причин пошкодив своє приміщення або порушив права сусідів, то він може бути виселений із займаного ним приміщення.

Однак у більшості випадків виселення громадянина можливо, тільки якщо йому замість буде надано інше благоустроєне жиле приміщення. При цьому суддя повинен перевірити, чи вказано в позовній заяві конкретне і вільне від прав інших осіб житлове приміщення, в яке може бути виселений громадянин. В іншому випадку заява про виселення громадянина розглядатися не буде.

В даних питаннях права мешканця можуть порушуватися. Приміром, не завжди муніципальні органи надають  громадянину упорядковане приміщення, навіть якщо за законом цей обов’язок передбачено. Тому, йому може знадобитися адвокат з житлових питань – Кульчицький Олександр Сергійович.

Якщо адвокат буде відстежувати дане питання, то він перевірить, чи відповідає нове житло загальним вимогам до впорядкованості житлового приміщення, передбачених ст. 50 Житлового Кодексу та іншим нормативно-правовим актам. Ці вимоги носять обов’язковий характер і не можуть бути занижені. Також, адвокат з житлових справ може оскаржити рішення про виселення громадянина з квартири.

Ст. 157 ЖК встановлює, що виселення членів сім’ї власника житла здійснюється за рішенням суду на підставах, визначених ч. 1 ст. 116 ЖК, тобто на підставах, аналогічних виселенню членів сім’ї наймача. До таких підстав закон відносить:

 • систематичне руйнування або псування житлового приміщення;
 • систематичне порушення правил співжиття, що унеможливлює спільне проживання з порушниками інших осіб в одному житловому приміщенні. При цьому виселення допускається за умови, що вжиті заходи громадського впливу виявились безрезультатними.

Незважаючи на те, що житлове приміщення може виступати об’єктом як цивільних, так і житлових правовідносин, цивільне законодавство регулює відносини, пов’язані з володінням, користуванням і розпорядженням житловим приміщенням як об’єктом економічного обороту (наприклад, угоди з житловими приміщеннями, включаючи передачу в комерційний найм житлових приміщень). Тому, при розгляді питання, суд може спиратися не на вимоги цивільного законодавства, а на положення Житлового кодексу, в якому декларується право кожної людини на житло.

Всі ці питання – досить спірні і ніколи заздалегідь не можна однозначно сказати, яким буде судове рішення. Тому, при виникненні житлових спорів найкраще звертатися до адвоката, які займаються житловими спорами. Тільки фахівець в галузі житлового права зможе досконально розібратися в питанні і допомогти вам.

Адвокат Кульчицький Олександр Сергійович допоможе правильно визначити можливі підставу позову – позивачу, а відповідачу – виробити тактику захисту та подати в суд саме ті докази, які розіб’ють позицію позивача.

Олександр Сергійович представить інтереси довірителів у спорах про визнання таким, що не придбав права власності та не набув права користування житловим приміщенням, як на стороні позивача, так і на стороні відповідача. Адвокат надасть допомогу в розробці тактики ведення житлового спору і визначенні того, які докази є істотними для її розв’язання. Допоможе написати та заявити клопотання про витребування доказів, також подати документи, які обґрунтовують позицію у справі, до суду.

Адвокат Кульчицький Олександр Сергійович зробить все можливе для захисту Ваших прав і того, щоб Ваші інтереси були повністю дотримані.

Коментування закрито.

Практичні поради

  Google+